انتشارات کتابستان, معرفی و نقد کتاب

رمان باخ، تریلری امنیتی و جذاب

باخ داستان امنیتی و جذاب

رمان « باخ » نوشته ی میثم امیری رمانی ست با روایتی تازه و جذاب و پر کشش که می تواند با تزریق مداوم هیجان شما را تا انتهای کتاب به همراه قصه بدون خستگی و افت هیجان پیش ببرد.

«باخ» روایت یک تیم ترور چهار نفره است. تیمی متشکل از رزمنده های دیروز که جنگ و حال و هوای آن را تجربه کرده اند و جوانان امروز کشور که در عمر خود جنگی ندیده اند.

این تیم تصمیم دارد که یکی از افرادی که از ورود فاجعه بار خون های آلوده به ایدز به ایران مطلع بوده است و حکم جاسوس را دارد ترور کنند. خون های آلوده ای که جان بسیاری از هموطنان را گرفت و پای بیماری کشنده ی ایدز را به کشور ما باز کرد.

داستان از زبان یکی از اعضای گروه که در زندان به سر می برد روایت می شود و به نوعی خاطره نویسی و روزنوشت های درون زندان اوست.

نویسنده در نوشتن این رمان به این موضوع اذعان دارد که تمرکز و خواسته ی اصلی اش از نوشتن رمان و طرح چنین موضوعی ایجاد هیجان و سرگرم کننده بودن رمان برای مخاطب بوده است و در وهله های بعد ابعاد دیگر داستان از جمله ضعف ایران در پیگیری پرونده خون های آلوده، شکاف نسلی و غیره .. را مد نظر داشته است . البته مخاطب باهوش یک رمان تریلر هم از این موضوع غافل نیست که اساسا رمان تریلر وظیفه اش برانگیختن هیجان واحساسات مخاطب است. کاری که میثم امیری به گواه مخاطبان کتابش از عهده ی آن برآمده است و توانسته در فضای کمتر کار شده ی رمان امنیتی،جنایی در ایران کار خوبی را به مخاطبش ارائه بدهد.

مخاطب در حین خواندن رمان شاید برایش بارها پیش بیاید که به عقب بازگردد و چند صفحه ای را مجدد مرور کند تا گره های موضوع برایش باز شود.

باخ رمانی ست که با خواندنش شاید تا چند روز و یا حتی تا هفته ها با شما همراه باشد و از ذهنتان به راحتی پاک نشود.

پس اگر از خواندن رمان های تریلر لذت می برید باخ لذتی هیجان انگیز را به شما هدیه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.