انتشارات کتابستان, تازه‌های کتاب

شمارش معکوس برای جلد دوم داستان “ننه‌ آغا”

جلد دوم قصه های من و ننه آغا

[vc_row][vc_column width=”1/3″][woodmart_products post_type=”ids” items_per_page=”1″ columns=”1″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no” include=”3863″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]

بسیاری از اهالی داستان، با نویسندۀ محبوب ایرانی یعنی مظفر سالاری آشنایی دارند و شاید نام او را با مشهورترین و پُرفروش‌ترین رمانش یعنی «رؤیای نیمه‌شب» بشناسند که پُرفروش‌ترین رمان فارسی است.

یکی از آثار شیرین و خواندنی‌‌ او که مورد استقبال مخاطبان داستانی ایرانی قرار گرفته؛ «قصه‌های من و ننه‌ آغا» است.

تحول جامعه امروز به گونه‌ای است که کم‌کم داریم از ارزش‌های بومی، سنتی و محلی خود فاصله می‌گیریم. در واقع گرفتار تحولی سطحی و شتاب‌زده شده‌ایم و بسیاری از ارزش‌های بومی کمرنگ شده است.

«ننه آغا» همان کهن الگوی پیر داناست که در بسیاری از افسانه‌ها و اسطوره‌ها حضور دارد.
اگرچه راوی، خاطراتی را از دوران کودکی و نوجوانی‌اش نقل می‌کند، اما آن را با رهنمودهای ننه آغا محک می‌زند. ننه آغا نقش تعدیل کننده درون مایه را دارد و ما را به درک بهتر دیگران و موقعیت‌ها فرا می‌خواند. زمانی که خانواده‌ها بزرگ‌تر بود و بچه‌ها کنار پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها رشد می‌کردند، از تجربه‌ها و پند و اندرزشان بیشتر بهره می‌بردند. در واقع ننه آغا در این مجموعه داستان، یک فرد دنیا دیده و فرهیخته‌ است که از طب سنتی، داستان‌ها و افسانه‌ها با خبر است و بر اساس تجارب خود در نقاط عطف، نوه‌اش را راهنمایی می‌کند.

نویسنده در این داستان به مقایسه بین نوع زندگی در نیم قرن پیش و زندگی امروزی و گوشزد کردن ارزش‌هایی که در شرف انقراض و فراموشی است، می‌پردازد و همچنین ایجاد پیوند بیشتر میان نسل قدیم و جدید یکی دیگر از اهداف او در قصه است.

اکنون پس از مدتی انتظار، جلد دوم این داستان جذاب و دوست داشتی توسط نشر کتابستان در آستانۀ انتشار است و به زودی کام اهالی داستان را شیرین خواهد کرد.

شما با خواندن این داستان، به دنیای نوستالژی‌ها و روزگار صمیمیت و سادگی سفر می‌کنید و در لذت و آرامشی دل‌نشین غرق می‌شوید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″]

[/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row]

بازگشت به لیست مطالب

مطالب مرتبط

3 دیدگاه برای “شمارش معکوس برای جلد دوم داستان “ننه‌ آغا”

  1. تصویر آواتار محسن گفت:

    متاسفانه با ورود مدرنیته به کشور ما فرهنگ های حسنه و درست ما کم کم در بین مردم کم رنگ شد. یکی از این مباحث احترام و مشورت با افراد سالخورده خانواده بود که همراه با خانواده زندگی میکردند و نقش مؤثری در تربیت نوجوانان و جوانان داشتند. در این کتاب نویسنده سعی کرده این فضای پند آموز و خاطره انگیز را با خاطرات کودکی خود برای ما فراهم کند تا در حین ادب آموزی به ارزش وجود یک فرد با تجربه در خانواده پی ببریم.

  2. تصویر آواتار مریم گفت:

    من که از خوندن جلد اول این کتاب بسیار لذت بردم. این کتاب درسته بیشتر برای نوجوانان نوشته شده ولی مطالب و نکته هایی داره که برای بزرگسالان هم مفید هست. چه خبر خوبی که جلد دوم این کتاب هم وارد بازار کتاب شده

  3. تصویر آواتار محمد جواد گفت:

    وای عالیه?❤

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.