فردریک بکمن

کارل فردریک بکمن؛ نویسنده و وبلاگ‌ نویس سوئدی‌ در دوم ماه ژانویه سال ۱۹۸۱ میلادی در استکهلم زاده شد.

معرفی بیشتر

بکمن نوشتن را از کودکی آغاز کرد و این در حالی است که در چهار- پنج سالگی خواندن را آموخت چرا که مادر او معلم بود. او همیشه از نوشتن به عنوان اسبابی برای بروز احساسات خود یاد کرده است. پیش از شروع دوران مدرسه بسیاری از کتابهای بزرگسالان را خوانده بود، برای مثال در هشت سالگی کتاب ارباب حلقه ها را خوانده بود.او ابتدا به عنوان یک وبلاگ نویس شناخته شده بود و سپس برای روزنامه ‌های مختلف مقاله می‌نوشت و در مجلۀ مترو نیز مشغول به کار شد. نوشته های او صاحب سبکی خاص از نگارش است؛ خصوصا زبان طنز، ویژگی منحصر به فرد این نویسنده سوئدی است.

در سال ۲۰۱۲ میلادی درحالی که ۳۱ سال سن داشت کتاب «مردی به نام اوه» را نوشت و منتشر کرد و تا کنون چند میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسیده است و در ایران هم در شمار رمان های پُرفروش بازار کتاب است. «مردی به نامه اوه» به سی زبان ترجمه شده و پُرفروش ترین کتاب سوئد و نیویورک تایمز است. در سال ۲۰۱۶ میلادی فیلم این رمان نیز ساخته شد و در سینماهای جهان اکران شد. او به همراه همسر ایرانی خود «ندا شفتی» و دو فرزندش ساکن سوئد است. در رمان «مردی به نام اوه» شخصیت پروانه که یک زن ایرانی است از همسر خود او الهام گرفته شده است.

بکمن نویسنده ای جوان است که توانسته با کتاب ها و قلم جذاب خود مخاطبان زیادی را در سراسر جهان جلب کند. او بسیار ماهرانه از کلمات استفاده می کند و زبان طنز و بهت را در هم می آمیزد. او در کتاب های خود روایت های صادقانه از زندگی انسان ها ارائه می دهد. او در مصاحبه ای عنوان کرد که تحت تأثیر ادبیات و فرهنگ ایران قرار گرفته است و از آن در رمان های خود استفاده می کند.

نمایش دادن همه 19 نتیجه

نمایش 12 24 36