منصور ضابطیان

منصور ضابطیان؛ زادۀ هفتم آذر ماه سال 1349 در تهران، روزنامه نگار، کارگردان، تهیه کننده، مجری، سفرنامه نویس و فارغ التحصیل مقطع کاردانی رشتۀ علوم آزمایشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان است. او پس از چند سال تغییر رشته داد و موفق به دریافت لیسانس رشتۀ سینما شد.

معرفی بیشتر

 

خانه ای که ضابطیان در آن بزرگ شد همیشه پر از کتاب و روزنامه و مجله بود و فرهنگ مطالعه جزو لاینفک زندگی خانواده محسوب می شد. او از دو شخصیت ادبی بزرگ، سعدی و خیام بسیار متأثر است.
او کار حرفه‌ای را با روزنامه‌ نگاری شروع کرد و مصاحبه‌ ها و گزارش‌ های مختلفی برای مجلات و روزنامه‌ های حیات نو، چلچراغ، گزارش فیلم می‌ نوشت.
در سال ۱۳۷۸ کار در تلویزیون را آغاز کرد برنامه های «سبد»، «مردم ایران سلام»، «جغرافیای فریاد»، «فرش واژه»، «نقره»، «رادیو هفت» و «صد برگ» از معروف‌ ترین کارهای او در تلویزیون است.
وی همچنین کارگردانی برنامه «وقت خواب» از شبکه ‌های اینترنتی را در کارنامه خود دارد. او همراه با تیم تولیدی رادیو هفت فعالیت خود را با تولید و پخش زنده شبانه برنامه رادیو شب از شبکه شما کار کرد و بعدها برنامه رادیو هفت را از شبکه آموزش ادامه پیدا کرد.
او به ۴5 کشور در جهان مسافرت داشته و سفرنامه های مکتوبش ماحصل این سفرهاست.
منصور ضابطیان آثاری با عناوین «مارک و پلو»، «مارک و دوپلو»، «برگ اضافی»، «سباستین»، «چای نعنا»، «موآ»، «بی زمستان» و «سه رنگ» نوشته که حاوی شرح سفرهایش در قالب مصاحبه و گزارش به کشورهای فرانسه، اسپانیا، لبنان، هندوستان، ایتالیا، اتریش، ارمنستان، کره جنوبی و آمریکاست.
از دیگر آثار او می توان به «اگر یک سوسمار بودیم» و «اگر یک زرافه بودیم» اشاره کرد.
ضابطیان دو سال پی در پی جایزه قلم بلورین بهترین گفتگوی سال و یک سال هم جایزه قلم بلورین بهترین گزارش سال را در جشنواره مطبوعات کسب کرده‌ است و در سال های اخیر توانایی خود را در سفرنامه نویسی حرفه ای اثبات کرده و توجه مخاطبان این ژانر ادبی را به آثار خود جلب کرده است.

نمایش دادن همه 11 نتیجه

نمایش 12 24 36