سید محمد سادات اخوی

سید محمد سادات اخوی؛ زادۀ 4 شهریور ماه 1352.
او در خانواده ای اهل فضل و ادبیات و در کنار پدر بزرگ خود که شاعر و مداح اهل بیت بود و مادرش که از کودکی برای او حافظ می خواند و معنی می کرد و هم چنین پدرش که طلبه و شاعر بود، از دوران خردسالی با ادبیات کلاسیک و خواندن و نوشتن عجین شد.

اولین کتاب هایی که وی را در کتاب خوانی جذب کردند؛ کتاب های تن تن اثر ژول ورن و سری طلایی نشر امیرکبیر و طنزهای عزیز نسین بودند.

او در اوایل راه نویسندگی با بزرگانی از جمله مرحوم استاد عمران صلاحی، مرحوم استاد قیصر امین پور، استاد سید مهدی شجاعی، استاد عبدالعظیم ساعدی، ابوالفضل زرویی نصرآباد و فریدون عموزاده خلیلی آشنا شد و ارتباط تنگاتنگ و مستمر سادات اخوی با آن ها، تأثیرات شخصیتی و ادبی مهمی برای او به همراه داشت.

او در کارنامۀ پُرکار خود به جز سال ها قلم زدن در روزنامه ها و نشریات مختلف و فعالیت در عرصۀ تألیف، تحقیق، طنز ، شعر و داستان که ماحصل آن خلق بیش از 100 اثر مکتوب است، فعالیت های گسترده ای نیز در زمینۀ ساخت مستند، اجرا و برنامه سازی در فضای رسانه و تلویزیون داشته است و مدتی هم مجری کارشناس برنامۀ محبوب «آفتاب شرقی» بود که از شبکه اول سیما پخش می شد. مدتی هم در فضای سینما و تئاتر که از علائق جدی اوست سیر کرده است و در یک فیلم کوتاه به نام «آینه در انتظار» هم نقش آفرینی کرده است.

سادات اخوی از نوجوانی کار در کارگاه چوب بری،گل فروشی و مسافرکشی را تجربه کرد تا این که در اوج نوجوانی و به دعوت مرحوم استاد قیصر امین پور به مجلۀ سروش نوجوان رفت و مسئولیت های مختلفی را در مجله به عهده گرفت.
او در سال های پس از آن هم صاحب مناصب و مسئولیت های مختلف فرهنگی بوده از مسئولیت دفتر ادبیات بچه های مسجد حوزۀ هنری در دهۀ شصت تا ریاست فرهنگسرای نوجوان و مدیریت مراکز فرهنگی هنری منطقه 18 تهران و در آخرین فعالیت های اجرایی هم مدیریت امور ادبی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را تجربه کرده است.

کتاب‌های این نویسنده را در کتابستان ببینید!

مشاهده همه 8 نتیجه

نمایش 12 24 36
انتشارات
  • به نشر
  • کتابستان معرفت
  • نسیما
  نویسنده
   • سید محمد سادات اخویسید محمد سادات اخوی
   وضعیت
    • دارای تخفیف
    • موجود در انبار

    رسیدن به خاتونی که می رود

    45,000 تومان

    با چشمانی باز

    36,550 تومان

    حل شدن در استکان مرگ [مجموعه عقیق 1]

    8,000 تومان

    گوشه ششم عاشقی : مجموعه داستان عاشورایی

    28,800 تومان

    کشف راز سر به مهر (مجموعه عقیق 5)

    7,200 تومان

    بازی بازی با دم شیر

    6,500 تومان

    پشت تو قایم شدن (مجموعه عقیق 7)

    6,300 تومان

    دویدن تا مردی که جلوتر است

    27,000 تومان